Центр надання адміністративних послуг

Великосорочинська територіальна громада

02.03.2025 23:07

Безбар'єрність – це приймати людей такими, які вони є. Як правильно говорити про людину, яка має інвалідність?

098715c6-9715-4118-ab4d-efa80c826317.jpg

 

Добрый – Бесплатные иконки: смайлы

      ПРАВИЛЬНО

- Людина з інвалідністю, людина з порушеннями рухової функції, людина з порушеннями опорно-рухового апарату, людина з фізичними / сенсорними / психічними / інтелектуальними / ментальними порушеннями.

 

Розмальовки смайлики, Сайт раскрасок.

 

     НЕПРАВИЛЬНО  

- Інвалід, людина з обмеженими фізичними можливостями, людина з обмеженими можливостями ,каліка, людина з нюансами, людина з особливими потребами,  інклюзивні люди, недієздатний, страждає на інвалідність.

      Безбар’єрність – не тільки про людей з інвалідністю, безбар’єрність – це про кожного з нас, так само у кожного з нас є свої особливості та особливі потреби. Говорячи про людей з інвалідністю або публікуючи інформацію на відомчих сайтах та у соціальних мережах тощо, варто використовувати «people first language», тобто мову, в якій на першому місці завжди є людина. Перше і головне правило – «спочатку має бути людина».  

Якщо не знаєте, як сказати правильно, починайте фразу з «людина з…», а далі зазначайте її риси чи стан здоров’я, якщо це потрібно. Якщо ж ми говоримо, наприклад, «інвалід», ми по суті знеособлюємо людину, зводимо її особистість до якоїсь одної характеристики. Але насправді ж це не так. Використовувати згадки про інвалідність чи певні порушення варто лише тоді, коли це вкрай потрібно, адже інвалідність не є єдиною, а головне – зовсім не основною характеристикою людини, тому не варто постійно на ній робити акцент.